0544 760 1106
Youtube Gizlilik Modu Nedir?

Gizlilik pek çok kullanıcı için önemli bir yere sahiptir. Peki, Youtube gizlilik modu nedir? Youtube üzerinde gezinirken, arkaplanda: tıklama alışkanlıklarınız, arama sonuçlarınız, davranışlarınız, neyi izlediğiniz, neyi ne kadar süre izlediğiniz kayıt altına alınır. Elbette bazı kullanıcılar doğal olarak bu verileri, 3. parti kişilerle paylaşmayı istemez çünkü bu çok kişisel bir olgudur. Zamanla bu güvenlik algıları konusunda kişiler için daha önemli hale geldiği ve kişiler bilinçlendiği için Youtube ekibi geliştirilmiş mod gizlilik prosedür’ü geliştirdi. Elbette Türkiye’de halen bu konu hakkında yeterli bilinç sağlanmış durumda değil fakat önemseyen kişiler için mükemmel bir rehber hazırladık. Sizlerde verilerinize önem veriyor ve bunu kimseyle paylaşmak istemiyorsanız rehberde yer alan adımları takip etmelisiniz.

Youtube Gizlilik Modu Nasıl Etkinleştirilir?

Youtube gizlilik modu, Youtube ekibi tarafından verilen karar sonucu sabit bir değer olarak kapalı seçilmiştir. Gizlilik modunu açmak için şu adımları takip edebilirsiniz:

  • Paylaşmayı düşündüğünüz video’yu yeni bir sekmede açın.
  • Paylaş butonuna bastıktan sonra paylaşıma hazır bağlantı, yerleşim düğmesi gibi seçenekler karşınıza çıkacak.
  • Gömme seçenğine tıklayın, karşınıza i frame kodu çıkacatır. Şimdi biraz ekranı aşağı kaydırın, gizlilik geliştirilmiş mod tam olarak karşınızda bu modu etkin hale getirin.

Sizler bu modu etkin hale getirdikten sonra Youtube sizin, sizin paylaştığınız noktalardan veri çekemez. Bilgileriniz ve paylaştığınız kişilerin bilgileri tamamen özgü kalır. Turtakipcial.com ile Abone, Youtube beğeni satın almaya ne dersiniz? Trenler de yer almak için bir adım atın. Umarız Youtube Gizlilik Modu Nedir? nasıl etkinleştirilir sorularının cevabını bulmuşsunuzdur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir