0544 760 1106
İnstagram Şifremi Unuttum

İnstagram Şifremi Unuttum

Dünyada kullanılmasıyla yaygınlaşarak bütün kitlenin kullandığı sosyal ağ olan instagram’a ilgiler gittikçe artıyor. Bu artış sonunda çeşitli ünlüleri takip edebilme veya kendi takipçilerini oluşturabilme imkanına sahip olabiliyorlar. Sosyal medya kullanırken bazen insanların başına tatsız şeyler gelebiliyor. Bunlardan birisi de şifreyi kaybetme ve unutma sorunudur.  Telefon üzerinden instagram hesabına bir kez giriş yapılıp uzun bir süre çıkış yapılmadığı zamanlarda kullanıcılar şifre unutma problemi ile karşılaşabiliyorlar. Bununla ilgili Google’da sık olarak karşımıza instagram şifremi unuttum ile alakalı aramalar çıkabiliyor. Şifre unutulma sonucu kullanıcılar önceden hesap doğrulamalarını yapmışlar ise kolaylıkla hesaplarını geri alabilme şansları olabilir. Fakat doğrulama seçeneklerini kullanmayıp ihmal etmişler ise geriye sadece kimlik doğrulama yöntemi ile şifre yenilemek kalıyor. Bu da tabi kayıt yapılma esnasında girilen bilgilerin doğruluğu ve hatırlama durumuna göre değişiklik gösterebilir.

İnstagram Şifresi Nasıl Yenilenir?

Şifre unutma olayları günümüzde çoğalmasının asıl sebebi olan akıllı telefonlara olan güven sebebi ile ortaya çıkmıştır. Bütün şifreleri ezberleme yerine telefonun hafızasına kaydetmeyi seçerek en baştan hata yapıldığını insanların artık öğrenmesi gerekir. İnstagram şifremi unuttum konusu ile alakalı çözümler şunlardır;

  • Şifremi unuttum butonuna basarak e-posta adresinize şifre yenileme kodu gönderilmesini sağlayıp şifrenizi yeniden oluşturmanız mümkündür.
  • Şifre unuttum kısmında telefon numara doğrulaması ile size gelen kodu kullanarak yeni şifre oluşturabilirsiniz.
  • Eğer hiçbirine erişim yoksa instagram hesabında kullandığınız kimlik bilgileri girerek şifreyi değiştirme imkanına sahipsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir